Muže v tomto případě nepředěláš

Jsou určité situace, kdy je lepší zapomenout na nějaké dlouhé vysvětlování, protože je opakují neustále dokola. Pravděpodobně dlouhodobé manželství vydrželo na základě tolerance, ne na scénách, výčitkách nebo ostatních výjevech. S čím tedy můžeme počítat, že nás může čekat.
mladý muž a modrá obloha
1.       Záchod
Samozřejmě existují výjimky jako u všeho, ale bohužel mě přijde tento jev nejspíš virové původu, který se šíří jako epidemie. Sklápěcí prkénko je totiž kauza sama o sobě. Muži, ačkoliv mají dobrou paměť, nějak zapomněli na základní pravidlo.  Po použití záchodu se podívat, zdali dobře zamířili otvor záchodové mísy, aby zůstala podlaha čistá a suchá a navíc zkontrolovat prkénko, které by rozhodně nemělo trčet směrem nahoru. Takže je zbytečné ptát se, kdo byl naposledy na záchodě – viník je odhalen.
otevřené wc
2.       Nemoc
Kdo by se nesetkal s mužskou rýmičkou. Chlap jako hora, skály může lámat a ve fitness centru trhat rekordy. Ovšem z nepochopitelných důvodů ho porazí obyčejná rýma a zvýšená teplota. Rázem se mění v malé dítě, které potřebuje nutnou péči. Navíc drobné nachlazení je dle vylíčení naprosto nevyléčitelná nemoc.  Proč ovšem tomu tak je, bude nejspíš záhadou lidstva, která ještě stále nezná řešení.
nemocný muž
3.       Návody
Pokud si zakoupíme nějakou novou věc do domácnosti, je k tomu přiložený návod, jak ji uvést do provozu, případně, jak ji sestavit dohromady, aby nám sloužila.  Samozřejmě žena si ráda počte a postupuje krok po kroku k úspěšnému výsledku. Muže přece nepotřebuje návod a manuál, to je jen nějaká berlička pro nechápající. Navíc zdržuje od práce. Jaké překvapení, když po několika hodinách například skříň skutečně stojí, ale na zemi je hromádka šroubků a možná i jedna polička. Že by byl výrobce tak hodný a přibalil něco navíc? Kdo ví, kde je ta pravda.
4.       Řízení motorového vozidla
Neustálá kauza. Mnoho mužů hodnotí ženu za volantem jako slabý článek lidstva. Kdo to zavinil, kdo to brzdí – jasně ženská za volantem, ty by vůbec neměly mít papíry. Jenomže statistiky hovoří trochu jinak. Muži právě jsou nejčastějšími účastníky dopravních nehod. Však jak je doslova rozčílí jednání jiných řidičů, to je slovníček. Leckdy dochází i k pěstním soubojům. Případně při předjíždění nebo míjení dotyčného k různým posunkům, které označují druhou osobu jako totálně neschopnou.
Samozřejmě existují další momenty překvapení, které nás ženy dohání k šílenství, budeme se muset smířit s tím, že muži se v tomto nezmění. A buďme upřímné, bez nich to v životě nejde.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz