Zásady prvního rande, aneb kam vyrazit

Jaké jsou ženské představy o prvním dostaveníčku? A jaká je jejich realita? Podle online průzkumu r loňského roku více než osmdesát procent populace pozvalo někoho na první rande do kavárny. Téměř sedmdesát procent lidí by ocenilo raději procházku, například po parku, ale klidně také po okolí jejich města/místa bydliště, zvláště pokud máte psa, kterého je třeba vyvenčit a také s novým objevem seznámit. A pětašedesát procent preferuje pozvání na oběd nebo na večeři.

·         Čtyřicet pět procent lidí v minulosti pozvalo na první rande svůj potenciální protějšek na koncert
·         Třicet tři procent lidí pozvalo na první rande svůj objev do muzea
·         Dvacet jedna procent lidí už někdy pozvalo někoho na první rande do kina

·         Pozvání na sledování zápasu nebo na sportovní aktivitu trávenou společně dostalo asi čtrnáct procent lidí (většinou se podobně seznámili)
Podle průzkumu Stanfordské univerzity se během let 20010-2015 zvýšil počet sexuálních kontaktů na prvním rande z dvaceti tří na padesát pět procent. Dalších dvacet sedm procent přiznává, že na sex na první schůzce dojít mohlo, ale že to neproběhlo a stalo se tak až a druhé schůzce.  Proto byste se nejspíš měli připravit i na tuto alternativu a na rande rozhodně nezapomenout kondomy.

·         Vědci mají vysvětlení, proč tomu tak je: lidé se totiž často setkávají a seznamují na internetu, kde padají zábrany a lidé většinou využijí jisté anonymity k tomu, aby se jejich konverzace stala erotickou v prvé řadě, dříve, než se setkají. Proto, když na schůzku dojde, už mají pocit, že to je mnohem více než první rande, že se vlastně znají mnohem delší dobu, takže jsou odbourány pocity tísně a nejistoty.

Co ženy očekávají od prvního rande?
–          Klasiku
–          Veřejné místo nedaleko jejich domu kvůli své bezpečnosti
–          Že budete gentleman
–          Objetí, maximálně krátký polibek

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz