Udělejte nejlepší první dojem na rodiče vaší partnerky

Čeká vás první setkání s rodiči lásky vašeho života? Na co byste se měli připravit, na co si dát pozor, co rozhodně neříkat, jaká volit témata hovoru, ale i třeba jak se chovat k vaší dámě? Co je nejdůležitější na prvním dojmu jejího otce? Přečtěte si naše rady a tipy a nebudete mít nejmenší strach ze setkání s jejích rodičů.
muž se starostmi
·         Nejvíce záleží na úvodu, u z toho důvodu byste neměli podcenit přípravu
Její rodiče si vás budou prohlížet ostřížím zrakem, kterému neunikne jediná drobnost. Jak takový stres a nápor ustát? Zjistěte si o nich, co se dá. Zeptejte se své přítelkyně, zda vám o nich předem něco nepovypráví.

Třeba co rádi dělají, čemu se věnují, čím se živí, co vystudovali, kde žijí nebo jak, zda mají rádi zahradničení nebo preferují ruch velkoměsta – ptejte se, vaše partnerka vám jistě ráda podá všechny dostupné informace. Takhle budete vědět,  s jakým typem matky a otce se setkáte a můžete se na to psychicky připravit.

Pokud si chcete šplhnout i u své slečny, dívky nebo partnerky, zeptejte se jí, zda by vám neukázala rodinné fotografie.

Pamatujte, čím více informací si zapamatujete, čím informovanější budete, tím větší ukážete zájem a tím lépe se zapíšete.

·         Usmívejte se a buďte gentleman
První dojem je s úsměvem nejlepší. Neukazujte zuby, ale musíte působit, že je rád vidíte. Rodiče bedlivě sledují vaše chování hlavně vůči své dceři. Buďte galantní – pomozte z kabátu, odsuňte židli, otevřete jí dveře a tak podobně.
·         Cesta k otci: pevný stisk ruky
·         Udržte si pozitivní tón: rodiče vás budou zkoušet

podání ruky dvou mužů
Jací lidé jsou nám nejsympatičtější?                                   

1.       Usměvaví
2.       Příjemní
3.       Mají stejné názory
4.       Holdují podobným zájmům
5.       Projevují zájem o to, o čem mluvíme

Kompatibilita je podle psychologů jedním z nejdůležitějších faktorů, podle kterého posuzujeme sympatie k druhým lidem, neměli byste na to při setkání s jejími rodiči zapomínat. Zeptejte se na koníčky otce rodiny a alespoň předstírejte, že vás to zajímá. Doptejte se na zajímavosti, detaily, jeho názor, ale nebuďte příliš osobní ani ho nevyslýchejte.

Udělejte nejlepší první dojem na rodiče vaší partnerky
Ohodnoťte příspěvek

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz