Udělejte nejlepší první dojem na rodiče vaší partnerky

Čeká vás první setkání s rodiči lásky vašeho života? Na co byste se měli připravit, na co si dát pozor, co rozhodně neříkat, jaká volit témata hovoru, ale i třeba jak se chovat k vaší dámě? Co je nejdůležitější na prvním dojmu jejího otce? Přečtěte si naše rady a tipy a nebudete mít nejmenší strach ze setkání s jejích rodičů.

·         Nejvíce záleží na úvodu, u z toho důvodu byste neměli podcenit přípravu
Její rodiče si vás budou prohlížet ostřížím zrakem, kterému neunikne jediná drobnost. Jak takový stres a nápor ustát? Zjistěte si o nich, co se dá. Zeptejte se své přítelkyně, zda vám o nich předem něco nepovypráví.

Třeba co rádi dělají, čemu se věnují, čím se živí, co vystudovali, kde žijí nebo jak, zda mají rádi zahradničení nebo preferují ruch velkoměsta – ptejte se, vaše partnerka vám jistě ráda podá všechny dostupné informace. Takhle budete vědět,  s jakým typem matky a otce se setkáte a můžete se na to psychicky připravit.

Pokud si chcete šplhnout i u své slečny, dívky nebo partnerky, zeptejte se jí, zda by vám neukázala rodinné fotografie.

Pamatujte, čím více informací si zapamatujete, čím informovanější budete, tím větší ukážete zájem a tím lépe se zapíšete.

·         Usmívejte se a buďte gentleman
První dojem je s úsměvem nejlepší. Neukazujte zuby, ale musíte působit, že je rád vidíte. Rodiče bedlivě sledují vaše chování hlavně vůči své dceři. Buďte galantní – pomozte z kabátu, odsuňte židli, otevřete jí dveře a tak podobně.
·         Cesta k otci: pevný stisk ruky
·         Udržte si pozitivní tón: rodiče vás budou zkoušet


Jací lidé jsou nám nejsympatičtější?                                   

1.       Usměvaví
2.       Příjemní
3.       Mají stejné názory
4.       Holdují podobným zájmům
5.       Projevují zájem o to, o čem mluvíme

Kompatibilita je podle psychologů jedním z nejdůležitějších faktorů, podle kterého posuzujeme sympatie k druhým lidem, neměli byste na to při setkání s jejími rodiči zapomínat. Zeptejte se na koníčky otce rodiny a alespoň předstírejte, že vás to zajímá. Doptejte se na zajímavosti, detaily, jeho názor, ale nebuďte příliš osobní ani ho nevyslýchejte.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz