MÝTY A FAKTA: Největší přežitky v oblasti seznamování


MÝTUS PRVNÍ: Na prvním rande vždy platí muž
I kdybyste na tom nebyli finančně nejlíp, stejně se rozhodnete zaplatit za první rande, ačkoli žena očividně vydělává víc než vy. Tak tomu vždy v minulosti bylo. Nehledě na okolnosti, vždy by měl platit muž. To však není pravda.

Sociologové poukazují na fakt, že v minulosti tím, že muž zaplatil za ženu na rande, dokazoval, že ji dokáže materiálně zajistit. Dnes ovšem většina žen pracuje a vydělává, a to ve dvaceti procentech dokonce více než muži, kteří je na rande zvou. Navíc ženy samy chtějí platit úhradu napůl.
Nestává se, že by žena zaplatila za celé rande, ale moderní ženy většinou trvají na tom, že zaplatí společně. Zatímco kdysi placení na rande znamenalo, že si ženu namlouváte do budoucna a že jste schopen vydělat dost peněz pro rodinu, dnešní randění je spíše o rovnosti pohlaví a o tom, že máme všichni stejná práva.

Ovšem měli byste na prvním rande nabídnout, že zaplatíte – to je stále ještě gentlemanské chování a gesto, které ženy oceňují. Stejně tak ocení, když nebudete na placení trvat, pokud žena nabídne, že si účet rozdělíte.

MÝTUS DRUHÝ: Čím víc za partnerku na první schůzce utratíte, tím budete atraktivnější
To je druhý mýtus, protože ženy raději vidí muže, který umí šetřit a ve financích se vyzná. Muži, kteří dostatečně šetří, jsou viděni jako disciplinovaní, vzdělaní, mají větší kázněn a sebekontrolu – tohle všechno je v ženském pojetí jako pozitivní projevy chování. Člověk, který utrácí bez rozmyslu při každé příležitosti, není dobrý partner a nedokáže se postarat o potenciální rodinu.

MÝTUS TŘETÍ: Seznamování po internetu je jenom pro naprosté zoufalce
Internetové seznamky, sociální sítě, inzeráty – myslíte si, že je to jenom pro lidi, kteří se neumí seznamovat v reálném životě, a že něco takového nemůže niky fungovat? Nejspíš se mýlíte. Podle online průzkumu z minulého roku se páry, které se poznaly přes internet, dočkají delšího a spokojenějšího manželství – a také se percentuálně mnohem méně rozvádějí.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz