Jakým antivirem nejlépe zabezpečit počítač


Správným antivirovým programem nemyslíte jen na zabezpečení svého počítače nebo notebooku, ale také sebe (svých osobních dat, financí atd.), a věřte, že hackeři jsou lidé velmi chytří a vynalézaví.

Jaký antivirový program si vybrat:
Tohle je velmi individuální, každý počítač potřebuje svůj antivirový program, záleží, jaké PC zařízení máte k dispozici a také jaké má požadavky antivirový program, ovšem žádný antivirový program na světě nikdy nezachytí úplně všechno.
Antivirový program si buď můžete stáhnout zdarma na internetu, nebo si ho koupit. Antivirové programy stažené zdarma jsou sice dobré, spolehlivé i účinné, ale nemají tolik funkcí a možností, jako antivirové programy placené.

Pokud máte ve svém počítači uložené důležité dokumenty ať už soukromé nebo potřebné k Vaší práci nebo k podnikání, je určitě dobré si za takovou ochranu něco připlatit.

Nejdůležitější parametry antiviru:
–        antivirový skener– odhalí nežádoucí software, který se pokouší dostat do Vašeho počítače
–        rezidentní štít– to je vlastně neustálá ochrana počítače ať už při otevírání souborů na internetu nebo jejich kopírování
–        firewall– sleduje a filtruje komunikaci, příchozí i odchozí
Pokud se rozhodujete před zakoupením z několika možných verzí antivirových programů, většina z nich má zkušební verzi ke stažení zdarma (většinou na 30 dní), takže si je můžete nejdříve zdarma vyzkoušet a poté se rozhodnout, který z nich si koupíte.

Nebo můžete dát na radu kamaráda, který už má dlouhou dobu koupený stejný antivirový program, jeho počítač má stejné parametry jako Váš.
Můžete si najít na internetu srovnávací testy různých antivirových programů.

Pokud si vůbec nevíte rady, a jste v tomhle úplný laik, nechte si raději poradit od odborníků, ať se Vám při stahování neznámého antivirového programu nestane, že se Vám do počítače dostane pár virů hned.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz