Huawei P20 Pro – konkurence pro iPhone


Po spojení své značky s hodnotnými smartphony se společnost Huawei nedávno dostala na prémiový trh s modely, jako Mate 10 Pro nebo loňským P10, které byly vysoce kvalitní a disponovaly všemi funkcemi, které byste očekávali od iPhonu nebo Samsung Galaxy S. Ale až dosud nebyly zcela schopny nabídnout i stejné luxusní pocity.
smartphone huawei.jpg
P20 Pro má HD+ OLED displej o velikosti 6,1 palců, který je ještě větší než v případě Mate 10 Pro. Je však mírně sevřený do kompaktního těla s drobnými obroučky, čímž se vyrovnává s Apple iPhone X a Samsung Galaxy S9 +. Má také výřez v horní části, který obsahuje 24megapixelový fotoaparát, reproduktor sluchátka a různé senzory. Obrazovka je světlá a barevná, i když nenabízí takovou barevnou hustotu jako konkurenční modely. Na rozdíl od svých konkurentů má Huawei na přední straně nejlepší snímač otisků prstů svého druhu, který je v dolní části obrazovky smrštěn do oválného tvaru.
telefonování v restauraci.jpg
Zadní část tvoří sklo se zakřivenými okraji, které se úhledně prolíná do zaoblené a leštěné kovové pásky po stranách. Modul fotoaparátu vystupuje na zadní části podobně jako u iPhone X, což znamená, že nesplývá v jedné rovině s podložkou.
S tloušťkou 7,8 mm a hmotností 180 g působí P20 Pro tenkým a luxusním vzhledem. Konkrétně je o 0,7 mm tenčí a 9 g lehčí než Samsung Galaxy S9 +, ale o 0,1 mm silnější a 6 g těžší než iPhone X.  P20 Pro je také odolný vůči vodě podle standardů IP67, což znamená, že snese ponoření do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut, což je dostatečné pro nenadálá upadnutí do vany či toalety.
mladí s mobilem.jpg
Baterie P20 Pro vydrží podstatně déle než v případě nejlepších modelů Apple a Samsung, ačkoli ne tak dlouho jako Mate 10 Pro, jehož baterie vydrží bez nabití až 50 hodin. P20 Pro vydržel na jedno nabití celkem 39 hodin, aniž by byl aktivován jakýkoliv úsporný režim. To vše při dvou SIM kartách, používání telefonu jako primárního zařízení, vyhledávání na internetu, pětihodinovém používání aplikací, 60 minutách Netflixu, 30 pořízených fotografiích a 4hodinovém poslechu hudby přes Bluetooth sluchátka.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz