Když nechci být sledován

laptop zápisníkPokud rádi brouzdáte na internetu, děláte tak jistě odvážně a neopatrně. Vsadíme se, že pokud bychom našli váš chytrý telefon, stačí nám pár triků a můžeme o vás vědět naprosto všechno – kam chodíte, co jste hledali nebo jaké aplikace používáte. Všechno je to strašně jednoduché, a právě proto spousta lidí o tom ani neví, ba si to ani neuvědomuje, že každý jejich pohyb je tajně zaznamenáván.
 mobilní telefon

Nechci být sledován!

Celé jednoduché kouzlo je v několika málo krocích.

  1. Za prvé je třeba vypnout automatické připojování k wifi signálům a sítím. Vždy se připojujte jenom na ty wifi, kterým věříte a hlavně, očekávejte neočekávané. To, že se připojíte na internet, není jenom propojení vás s internetem, ale také chytrého mobilu s danou sítí. Na tohle připojení však mohou nastoupit i jiní.
  2. Za druhé, určitě si vymažte všechny staré internetové sítě v nastavení, které jste navštívili například před rokem v Německu nebo se k nim již nepřipojujete. Taková síť se dá totiž snadno zkopírovat a co zabrání nám, pokud bychom se chtěli vydávat za takovou síť? Stačí akorát okopírovat jméno a váš mobil sám se připojí. A vy jste sledování, ani o tom nevíte.
  3. Za třetí, na veřejných sítích se nikdy nepřipojujte na nějaké důvěrné stránky, nikdy nepište hesla. Pokud jste připojeni na veřejnou internetovou síť, vždy očekávejte, že někdo, kdo zná pár triků, si o vás může ihned zjistit veškeré informace.
  4. Pokud opravdu nutně potřebujete na bankovní účet nebo do emailu, raději se přepojte na data, pokud je máte. Sice vám to trošku peněz užere, vy ale můžete být v jistotě, že nikdo kromě operátora neuvidí, co na internetu děláte. A věřte mi, ten už o vás stejně ví všechno.

 modré bubliny

Můžu ještě něco dělat?

Pokud se budete držet několika těchto základních kroků, tak se vaše šance na „přežití“ v tomto dravém světě zvýší. Co je však důležité říct – obsah těch informací není zas tak kritický

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz