Zálohování dat v praxi

Někdo si pečlivě stahuje do počítače fotky z dovolené, jenže rozbije se počítač, musí se přenastavit systém a rázem je všechna práce pryč. To samé platí i pro dokumenty. Zálohovat data znamená v podstatě si je pojistit, že kdyby se na jednom nosiči s nimi něco stalo, máme je schovaná i jinde. Je překvapivě stále hodně lidí, kteří si své data nezálohují nebo začnou až poté co o ně přijdou. Ono měsíce, ale i roky práce které jsou nenávratně pryč, nepotěší snad nikoho. I některé weby jsou ochráněné před tím, že by se nějakým způsobem smazaly všechny informace, ty jsou uschované k opětovnému vystavení.
soukromé heslo
Přenosný harddisk jako jedno z řešení
Malá krabička, která dokáže pojmout v závislosti na kapacitě veliké množství informací. Připojí se k počítači pomocí USB kabelu a pak už jen stačí fotky nebo soubory zkopírovat.
Cloudové úložiště
Tento způsob ukládání je velice praktický, je to úložiště na internetu, ke kterému se můžeme odkudkoli kde je připojení k internetu dostat. Ačkoli provozovatelé těchto úložišť tvrdí že jsou data v bezpečí, někdo může mít přece jen trochu obavy, když někdo jiný chrání jeho data.
soukromé pssst
Tak nebo tak, zálohování je nutnost a kdo kdy přišel o fotky nebo důležité dokumenty potvrdí to. Ztracené informace jsou pryč. Zálohovat se vyplácí i když tomu musíme investovat trošku času, který bychom raději trávili jinak. Zálohování nám ve finále ušetří mnoho času. Musíme také myslet na to, že každý počítač jednou doslouží i z toho důvodu na to musíme myslet a svá data zálohovat. Rada na závěr zní: Zálohujte, ať už na harddisk, flash disk, nebo s využitím cloudového úložiště. Ze zálohování je dobré udělat pravidelnou činnost, jedině tak si na to zvykneme, poznačit si může v diáři třeba že každý druhý měsíc, vše, co bude potřeba zálohujeme. A jak jste na tom vy? Vzpomenete si, kdy jste naposledy zálohovali?

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz