Cizí jazyk už v mateřské škole – ano nebo ne?

Vaše dítko už chodí nějaký ten pátek do mateřské školy a vy byste pro něj chtěli něco více než jen klasickou výuku? Většina mateřských škol v dnešní době nabízí různé zájmové kroužky pro děti různých věkových kategorií. Mezi tyto zájmové kroužky se mnohdy řadí také výuka cizího jazyka. Váháte, zda právě vaše dítko již v takto raném věku přihlásit třeba na angličtinu? Je to takhle brzo vhodné či nikoliv a raději se vyplatí počkat až do nástupu na základní školu? Tato otázka je pro mnoho rodičů velice aktuálním a hodně diskutovaným tématem. V dnešní době jsou totiž cizí jazyky nepostradatelným pomocníkem nejen v zaměstnání, ale také při cestování.
jídelna školky

Právě v mateřské škole je ten nejlepší čas na to, učit děti cizímu jazyku, ideálně zábavnou formou. Do takové výuky je také vhodné zapojit hudbu, písničky, říkanky a pohyb. Právě to jsou činnosti, které jsou pro děti atraktivní a lépe je tak motivují k výuce cizího jazyka.
Mladší lidé a děti se cizímu jazyku naučí jednoznačně rychleji a snadněji. A právě v mateřské škole mají děti největší motivaci, oproti výuce na základní škole.
Čím dříve u vašeho dítěte začnete s výukou cizího jazyka, tím snadněji si ho osvojí a rychleji se ho naučí a bude více motivováno. Pokud začnete s výukou už v mateřské škole, důležité je, aby v tom vaše dítě pokračovalo následně i na základní škole.
holčička u tabule

Rozhodně tím nic nezkazíte. Pokud tedy má vaše dítko momentálně možnost výuky cizího jazyka ve své mateřské škole a má o tuto výuku zájem, určitě neváhejte a do takovéto výuky investujte. V budoucnu sami uvidíte, že se vám tato investice do ranné výuky cizího jazyka vašeho dítěte vyplatila, protože v dnešní době je znalost cizího jazyka už téměř nutností, a to ve valné většině oborů. Ne nadarmo se říká: „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Něco na tom bude.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz