Ukládejte oblečení tak, aby se nepomačkalo!

Věci pro jiné roční období uskladněte!
Chcete-li ze skříně vytáhnout nadýchané a nezmačkané oblečení, musí mít toto oblečení prostor, aby mohlo volně viset. Většina z nás má šatní skříně nacpané téměř k prasknutí, takže se pak nemůžeme divit, jak oblečení po vyndání ze skříně vypadá. Je proto důležité ze skříně odstranit zaprvé oblečení, které již nenosíte, můžete jej například poslat dál. Zadruhé je třeba uložit šatstvo, které v dané sezoně nenosíte, například do skříně v prázdném pokoji pro hosty, nebo jej můžete uložit do pytlů, ze kterých lze odstát přebytečný vzduch a tyto pytle uložit třeba na půdu či do komory. Vždy na jaře a na podzim vyměníte obsah skříně a Vaše šaty budou mít více prostoru.
dívčí oblečení
Šatník rozčleňte na jednotlivé oddíly!
Všechny vyžehlené kousky oblečení pověste na ramínka a seřaďte je podle druhů, to znamená, že s kobě dáte nejprve všechny kalhoty, pak sukně, dále saka, halenky či svetry. Někomu více vyhovuje třídění podle barev, i to je samozřejmě možné. Nejdůležitější ale je, abyste všechno oblečení co máte, hned viděli a navíc měli na tyči dostatek místa k posouvání ramínek, až budete šatstvo prohlížet a vyndávat ze skříně ven.  Snadněji tak najdete kousky oblečení, které se k sobě hodí.
oblečení pánské
Méně kousků, více kvality!
Pustíte-li se do úklidu svého šatníku, nepouštějte se do nákupu nového oblečení dříve, než zjistíte, že na něj máte ve skříni opravdu místo. Rozhodnete-li se pro nákup několika nových kousků, ujasněte si, jaký módní styl je Vám momentálně blízký a které oblečení Vám v šatníku nejvíce schází. V obchodech s oblečením se porozhlédněte po kvalitních kouscích oblečení, které se Vám bude dobře kombinovat s tím, co už máte. Domů si odneste raději třeba jen dva tři kousky, které budou ale opravdu stát za to, než deset kousků, které Vás brzy omrzí či vyjdou z módy a zase Vám budou v šatníku jen zabírat místo!

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz