Tetování jako součást osobnosti

Pro většinu lidí, kteří si nechají něco vytetovat má jejich tetování zvláštní osobní význam, který často z daného obrázku vyčtou jen oni sami, ale věřte, že i vy při troše snahy můžete odhalit, co daný symbol, text či obrázek vyjadřuje a navíc také i co vypovídá o jeho nositeli. Matky a otcové si často nechávají vytetovat dny narození svých dětí, nebo i jejich jména. Tematicky se nechávají tetovat také milovníci psů, koček, koňů anebo jiných zvířecích mazlíčků, protože pro ně jsou nedílnou součástí života. Stejně tak si své tetování vybírají milovníci hudby, jídla, všelijakých stylů umění, sportu, techniky, přírody, anebo ti, kteří chtějí mít stále na paměti nějakou myšlenku nebo citát, ať už vlastní nebo převzatý.

tetování

Důvodů pro to, nechat si na své kůži zvěčnit nějaký symbol, text či ideu je skutečně nespočet. Někdy se jedná jen o jakýsi módní doplněk, ale i takové tetování může o člověku leccos prozradit. Pokud se snažíte lépe poznat člověka právě podle jeho tetování, může vám podrobné zkoumání těchto velmi osobních obrázků poodhalit slunné i stinné stránky dané osoby.

Na co se zaměřit při zkoumání tetování?

·         Význam a smysl
 Pokud se tetování skládá z textu, který je založen na osobním postoji či hodnotách, lze říci, že v tomto směru je daná osoba nekompromisní.
 
·         Barvy
Jedná- li se o barevné tetování, můžeme posoudit, která barva převládá a zabývat se dále její symbolikou.
 
·         Rozsah a umístění
Logicky lze vyvodit, že nositelé drobného, spíše nenápadného tetování si hodně zakládají na soukromí a daný motiv je pro ně velmi důležitý a může skrývat i tajemství. U výraznějšího typu tetování lze předpokládat, že daný nositel se rád pochlubí a vystavuje své tělo na odiv.

záda
 
·         Symbolika
Symbolika se skrývá v mnoha tetovacích motivech, hlavně proto, že jejich nositelé jsou tajnůstkáři. Pokud vás zajímá, co který symbol znamená, není nic jednoduššího, než si to zkrátka najít na google.
 
Nakonec nutno podotknout, že hodnocení jednotlivých tetování je velmi individuální záležitostí a nelze tedy postupovat podle přesného návodu k jeho dekódování. K rozluštění této hádanky nám může být nápomocna také vlastní intuice, dobrý odhad a také bystrost zraková i v myšlení. 

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz