Kniha jako nejlepší přítel člověka aneb dárek, který nikdy neurazí

Knížka či knížky zkrátka k Vánocům patří. V dnešní době se jedná o velmi hodnotý dárek. Jednak knížky nejsou v současné době nejlevnější záležitostí a především se jedná o dárek, který nasytí lidské duchovno. Někdy obohatí život, poskytne užitečné informace, přinese zbrusu nové poznatky apod., záleží na typu a druhu literatury.
 zlatá šňůra
Tipy na knihy coby ideální vánoční dárek
 

  1. Cena krve (Dick Francis) – pro stoupence nejen již zesnulého autora i pro vyznavače dostihů a milovníky koní je určena tato kniha. Hlavní postava Gene Hawkins se dostane do spojitosti se zločinem dosti často, avšak je zcela bez potenciálního strachu. Po ztrátě manželky pro něj život už nemá smysl. Žije jen z jednoho důvodu, aby dostál svým profesním povinnostem a tím tak je pro něj reálný únik od deprese. Je tedy povolán k případu, kdy jednomu příteli zmizel vzácný plemeník. Jak si hlavní hrdina poradí a dopadne viníka?

 

  1. Šílené výčitky (Liane Moriarty) – od autorky Sedmilhářek (zpracováno i v rámci seriálové podoby). Novinka spatří světlo světa před Vánocemi. Ideální dárek zejména pro ženy. Hlavní postavy v podání Eriky coby profesí účetní a Clementine coby bohémka živící se jako violoncellistka. Obě toho mají sice pramálo společného, přesto jsou nejlepšími kamarádkami. Vše se pak náhle změní během jednoho dne, kdy jsou obě pozvány na grilování k sousedovi, který bydlí vedle Eriky. Co se může stát tak hrůzostrašného a neprominutelného, že každý lituje své účásti na této venkovní zábavě? A kdo to celé zavinil?

 

  1. Veronika v Dubaji (Veronika Klesnilová) – cestopisy baví a obohacují naše životy. A kdo by se nechtěl dozvědět více o této krásné metropoli, zejména z úst či pera letušky, která zná tuto destinaci velmi dobře. Česká dívka, která získala svou práci snů a nyní se o své zážitky a poznatky rozhodla podělit se čtenáři. Po přečtení budete nejen vědět více jak o Dubaji, tak rovněž jak náročná je profese letušky apod.

 tlustá kniha

  1. Severní vody (Ian McGuire) – zde malé či velké nahlédnutí do historie. Píše se 19. století a velrybářská loď pluje do Arktidy s vrahem na palubě. Jedná se o velmi unikátní podání drsného příběhu, kdy je možno vidět, jak hluboko může lidská duše klesnout. Vše obaleno mrazivým prostředím. Tajemný a inteligentní román přinášející story o lidské podstatě. Otázkou zůstává, kdo přežije a dočká se jara?

 

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz