Pečte si podle vlastních představ

Zejména příznivci zdravějšího stravování, kteří si nekupují ani bílý chléb v obchodě, a neuspokojí je ani nabídka různého „zdravějšího“ pečiva v obchodech, by měli zvážit koupi vlastní domácí pekárny. Ale domácí pekárna je i pro všechny, kteří mají rádi chléb čerstvý, chtějí si dopřát čerstvé koláče i jiné zákusky.
druhy chleba
Navíc Vám odpadne míchání, hnětení a další činnosti při přípravě těsta, do domácí pekárny totiž stačí nasypat ingredience, a ona udělá všechnu práci za Vás, těsto uhněte, nechá vykynout a potom teprve peče. Kdo nemá čas ani na to, dají se koupit už hotové směsi na různé pečivo, stačí nasypat do pekárny, přidat např. jen semínka a péct. Péct navíc můžete i v noci, když spíte, na většině domácích pekáren se dá nastavit tzv. „odložený start“.
A na kolik Vás taková domácí pekárna vyjde?
–          koupit se dnes už dají od 1.000 korun, ale ty mají velmi málo funkcí, a bývají zaměřené pouze na pečení chleba, většinou ani těsto neuhnětou, ale už ho tam musíte dát připravené
–          pokud chcete takovou, která opravdu udělá všechnu práci za Vás, navíc si v ní můžete upéct nejen chleba, ale také různé sladké dobroty, jako koláče apod., velmi dobře prohněte těsto na vánočku, za tu už si připlatíte, vyjdou kolem 4.000, ale také i kolem 8.000 korun
–          jistě se ptáte, jestli se domácí pečení vyplatí – určitě ano, když si spočítáte suroviny i se spotřebou elektrické energie, vyjde Vás bochník chleba zhruba na polovinu, než v běžném obchodě, navíc máte čerstvý, kdykoliv si vzpomenete
–          při pořízení však musíte počítat s místem, domácí pekárny sice nebývají extrémně velké, ale musíte počítat s tím, že mají horní otvírání, takže pokud ji plánujete postavit na kuchyňskou linku, musí to být na takovém místě, kde nemáte i horní skříňky.
těsto a váleček
Receptů na chléb i ostatní pečivo z domácí pekárny najdete spoustu na internetu, ale i Vy sami můžete být kreativní a vymýšlet si vlastní recepty. Pomůže Vám i na Vánoce, protože dobře zadělá těsto na vánoční cukroví.
Před samotným nákupem si dobře rozmyslete, zda Vás pečení v domácí pekárně za pár dní neomrzí, protože potom by Vám jen překážela, pokud jste si jistí, že ji zcela využijete, bude Vám skvělým pomocníkem.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz