Pečte si podle vlastních představ

.

Zejména příznivci zdravějšího stravování, kteří si nekupují ani bílý chléb v obchodě, a neuspokojí je ani nabídka různého „zdravějšího“ pečiva v obchodech, by měli zvážit koupi vlastní domácí pekárny. Ale domácí pekárna je i pro všechny, kteří mají rádi chléb čerstvý, chtějí si dopřát čerstvé koláče i jiné zákusky.
druhy chleba
Navíc Vám odpadne míchání, hnětení a další činnosti při přípravě těsta, do domácí pekárny totiž stačí nasypat ingredience, a ona udělá všechnu práci za Vás, těsto uhněte, nechá vykynout a potom teprve peče. Kdo nemá čas ani na to, dají se koupit už hotové směsi na různé pečivo, stačí nasypat do pekárny, přidat např. jen semínka a péct. Péct navíc můžete i v noci, když spíte, na většině domácích pekáren se dá nastavit tzv. „odložený start“.
A na kolik Vás taková domácí pekárna vyjde?
–          koupit se dnes už dají od 1.000 korun, ale ty mají velmi málo funkcí, a bývají zaměřené pouze na pečení chleba, většinou ani těsto neuhnětou, ale už ho tam musíte dát připravené
–          pokud chcete takovou, která opravdu udělá všechnu práci za Vás, navíc si v ní můžete upéct nejen chleba, ale také různé sladké dobroty, jako koláče apod., velmi dobře prohněte těsto na vánočku, za tu už si připlatíte, vyjdou kolem 4.000, ale také i kolem 8.000 korun
–          jistě se ptáte, jestli se domácí pečení vyplatí – určitě ano, když si spočítáte suroviny i se spotřebou elektrické energie, vyjde Vás bochník chleba zhruba na polovinu, než v běžném obchodě, navíc máte čerstvý, kdykoliv si vzpomenete
–          při pořízení však musíte počítat s místem, domácí pekárny sice nebývají extrémně velké, ale musíte počítat s tím, že mají horní otvírání, takže pokud ji plánujete postavit na kuchyňskou linku, musí to být na takovém místě, kde nemáte i horní skříňky.
těsto a váleček
Receptů na chléb i ostatní pečivo z domácí pekárny najdete spoustu na internetu, ale i Vy sami můžete být kreativní a vymýšlet si vlastní recepty. Pomůže Vám i na Vánoce, protože dobře zadělá těsto na vánoční cukroví.
Před samotným nákupem si dobře rozmyslete, zda Vás pečení v domácí pekárně za pár dní neomrzí, protože potom by Vám jen překážela, pokud jste si jistí, že ji zcela využijete, bude Vám skvělým pomocníkem.

Pečte si podle vlastních představ
3.8 (76%)5
.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz