Děti mají rády jednoduchost a účelnost

Také jste zaznamenali, že v oblasti dětských hraček končí „doba plastová“? Pokud tedy hovoříme o kvalitních hračkách, které mají za úkol děti bavit, a ne ničit jejich zdraví. Jistě si pamětníci vybaví klasické kostky a dřevěné stavebnice, které byly nesmírně variabilní a doslova nezničitelné. Také proto se dědily z generace na generace.

dřevěné retro autíčko

· O dnešních dětech se říká, že jsou velice náročné a hračky minulých dob je nezajímají.

· Není to tak docela pravda.

· Děti jsou stále stejné.

Jen nesmíme podlehnout mylnému názoru. Zejména ty malé mají rády jednoduché hračky, které mohou pomocí vlastní fantazie využívat mnoha různými způsoby.

· Některé mateřské školky se rozhodly vrátit se k trendu dřevěných hraček.

· Výsledek?

– Setkalo se to s velkým zájmem jejich malých svěřenců.

– Zejména, pokud se na kostičkách objevil oblíbený Krteček a jeho kamarádi nebo jiná známá pohádková postavička.

barevné dřevěné kostky na hraní
Dřevo je vděčný materiál

Ze dřeva se dá vyrábět i puzzle, které je mezi dětmi velice populární. Ze dřeva se dá prakticky vyrobit vše. Stačí šikovný řemeslník a kreativní nápad. Budoucím řidičům nebo stavitelům udělají jistě velkou radost různá nákladní auta, mezi kterými bude jistě nejoblíbenější hasičské. Dobrým nápadem je dřevěné dvoupodlažní parkoviště s několika barevnými autíčky.

o Barevné dřevěné hračky lze také využít jako ozvláštnění narozeninové oslavy.

o Dřevěné narozeninové nálepky mohou poté děti využít i k sestavování různých obrázků.

Dřevěné nálepky s různými dětskými motivy uvítají zejména paní učitelky a páni učitelé v mateřských školách. Každé dítě dostane na svou skříňku svůj obrázek, který ho bude doprovázet celý školní rok. Obrázky jsou velice hezké, žádné moderní abstraktní malby novodobých umělců.

· Dřevěné hračky, které přináší chytraliska.cz, mají jeden bonus navíc – jsou z přírodního materiálu, a tudíž zdravotně nezávadné.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz