Semena na klíčky

Pokud byste se zeptali lidí na jejich názor ohledně klíčků, pak by vám řekli, že se jedná o poklad. Jestliže je totiž zařadíte do vašeho jídelníčku, obohatíte své tělo o vitamíny a také minerály. Něco takového by si měl dopřávat opravdu každý.
Jestli je něco, co málokdo ví, pak je to to, že semínko, které je suché, může dřímat i několik let a to aniž by ztratilo své pozitivní účinky. Opravdu v každém semínku najdete nejen vitamíny nebo minerály, ale také enzymy, které pracují více než na 100%. Při klíčení probíhá proces štěpení. Semena, která jsou naklíčená, nemají bohužel tolik výživových složek, ale alespoň jsou pro naše tělo mnohem lépe stravitelné, na čemž nejvíce záleží.semínka rostliny.jpg
Semena na klíčky https://www.nakliceno.cz/seminka-na-kliceni/ je velmi jednoduché sehnat. Pokud byste se chtěli pustit do pěstování klíčků, pak vám to jen doporučujeme.
Je ale potřeba vědět, co je dobré nakličovat a co nikoliv. Nakličovat je vhodné semena, která jsou v biokvalitě. Díky tomu máte jistotu, že v nich nejsou obsaženy chemické látky. Může se jednat o luštěniny, jako je červená čočka nebo fazole mungo, o obiloviny, což může být žito nebo pšenice. Oblíbená je ale také ředkvička nebo hořčice.
Mezi věci, které byste neměli nechat nakličovat, patří bílé fazole nebo pinto. Není vhodné nakličovat také chia nebo len. Dále ořechy nebo freekeh.
Výhoda je, že klíčky lze použít i ve studené, tak teplé kuchyni. Ty klíčky, které jsou menších semen, je mnohem lepší konzumovat za studena, což je například mungo nebo čočka. Použít je můžete například do pomazánky nebo jen tak nasypat na chléb.dvouděložní sazenice.jpg
Co se týká použití za tepla, pak například adzuki můžete použít do placiček. Je ale potřeba je rozemlít. Naklíčené obilí je navíc možné přidat do těsta a to například na chleba.
Nakličovat je možné ve sklenicích nebo biomiskách. Obojí má své výhody, ale také nevýhody. Vše záleží ale na vás.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz