Kam s návštěvou?


Které okolnosti hrají roli
·         Kolik lidí přijde

Pozvala jsem jednu kamarádku nebo deset přátel?

·         Na jak dlouho

Jedná se o rychlé kafe nebo se bude celý den slavit?

·         Jak dobře je znám

Je to dobrá kamarádka nebo noví sousedé, případně kolegové z práce nebo někdo z rodiny? Před někým se chceme vytáhnout, před jiným nemáme co skrývat.

·         Za jakým účelem dorazí

Jedná se o nějakou oslavu, oběd, večeři nebo posezení u sklenky vína, či hrnku kávy nebo  přišla kamarádka s dítětem, aby si ratolesti pohrály?
dřevěná pergola

Na tom všem záleží, zda si sednete ke kuchyňskému stolu nebo na zem do dětského pokojíku, či na pohovku do obýváku.  Podle toho máme i sezení připravené. Tedy většinou. Dnes je to sice již spíše výjimkou, ale stále se Vám ještě může stát, že dorazí návštěva nehlášená. Sousedka na kafe nebo příbuzný, který jede zrovna okolo. Nebývá to pro většinu z nás zrovna příjemné, protože ruku na srdce, kdo mívá doma permanentně uklizeno a kdo se za nepořádek nestydí?


Nicméně i u hlášené návštěvy může nastat trapnější situace, kdy host nepochopí (nechce pochopit), že má zůstat sedět na gauči a následuje Vás po celém bytě. Do kuchyně nebo do pracovny, či dokonce do ložnice. Už i to se mi u zvědavých známých stalo. Nepatřím k lidem, kteří provází návštěvy celým bytem nebo domem a chlubí se, jak mají co zařízené. Opravdu to nemám ráda. Nezajímá mě to ani u ostatních, ale chce-li mě někdo provést a pochlubit se, ze slušnosti neodmítám. Doma to ovšem nenabízím a nesu nelibě, když si to někdo vyžádá. Nebo když děti návštěvy courají po celém domě a otevírají skříně a rodiče je neumí usměrnit.
pejsek s dětmi

Proto je pro mě lepší sezónou pro návštěvy léto. V rodinném domě máme totiž možnost využít zahradu. Tam se nabízí posezení pod pergolou, případně v zahradním altánu nebo jen tak pod slunečníkem. Děti mají dost prostoru na vyběhání a člověk nemusí mít doma naklizeno.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz