Francouzská dieta by si věděla rady

Tento princip hubnutí zkoumali lékaři již bezmála před sto lety. A dokonce se tato dieta používala na léčebné účely. Nebylo to sice u nás, ale přesto přinesla skvělé výsledky v oblasti redukce hmotnosti, že i přes toto dlouhé trvání sklízí dnes úspěch po celém světě. Většina uživatelů ji bude znát pod mnoho různými jmény jako například bílkovinová dieta , cyklická ketogenní, ketonová, ketodieta, proteinová dieta atd. Nicméně ať jí každý říká, jak chce, princip, jakým pracuje je stále stejný a především efektivní. Běžné diety se většinou zabývají úbytkem svalů, ale když se s dietním omezením skončí, tak většinou nastává jo-jo efekt, tudíž se povětšinou odvážní dietáři vrátí zpět na svá kila a mnohdy ještě naměří větší objem pasu nebo váha ukáže větší čísla. To ovšem zamrzí. Proteinová dieta pracuje na jiném principu a to ne s našimi svaly, ale tuky a to je přesně to, po čem každý touží.

metr a váha

Jak to jenom může fungovat?

Ono to není tak složité, jen chce zpočátku se naučit pár dobrých návyků a to omezit sacharidy. Když tělo nedostane to, co by chtělo, což jsou cukry, tak je nuceno si je vzít ze svých zásob. V této době je velmi dobré navýšit užívání zdravých tuků a především bílkovin. Ty hrají velmi důležitou roli v této dietě. Když omezíme cukry, tak se začnou tvořit ketogenní látky a ty mají celkem skvělou úlohu. Dokáží totiž tlumit pocit hladu, ale ještě navíc zaženou i chutě. A když tyto dvě složky nebudou v našem životě dominantní, poté není divu, že se snadněji redukuje samotná hmotnost. Přirozeně se musí zachovat přísný režim, že cukry budou nahrazeny bílkovinou a tuky.obézní lidé

Stravovací návyky

Celkově všichni máme velice špatné stravovací návyky, na nic není čas a ani se pořádně a zdravě najíst. Není poté divu, že nám začíná pak vévodit nadváha až obezita. Je třeba si tuto skutečnost zavčasu uvědomit a pustit se do boje dříve, než bude pozdě. Pravidelný a vyvážený jídelníček bude prvním úkolem, když se přidá trochu pohybu navíc, poté se vše snadněji zvládne a velká čísla budou mizet nejen z pasu, ale i z celkové hmotnosti. A to se skutečně vyplatí.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz