Francouzská dieta by si věděla rady

Tento princip hubnutí zkoumali lékaři již bezmála před sto lety. A dokonce se tato dieta používala na léčebné účely. Nebylo to sice u nás, ale přesto přinesla skvělé výsledky v oblasti redukce hmotnosti, že i přes toto dlouhé trvání sklízí dnes úspěch po celém světě. Většina uživatelů ji bude znát pod mnoho různými jmény jako například bílkovinová dieta, cyklická ketogenní, ketonová, ketodieta, proteinová dieta atd. Nicméně ať jí každý říká, jak chce, princip, jakým pracuje je stále stejný a především efektivní. Běžné diety se většinou zabývají úbytkem svalů, ale když se s dietním omezením skončí, tak většinou nastává jo-jo efekt, tudíž se povětšinou odvážní dietáři vrátí zpět na svá kila a mnohdy ještě naměří větší objem pasu nebo váha ukáže větší čísla. To ovšem zamrzí. Proteinová dieta pracuje na jiném principu a to ne s našimi svaly, ale tuky a to je přesně to, po čem každý touží.

metr a váha

Jak to jenom může fungovat?

Ono to není tak složité, jen chce zpočátku se naučit pár dobrých návyků a to omezit sacharidy. Když tělo nedostane to, co by chtělo, což jsou cukry, tak je nuceno si je vzít ze svých zásob. V této době je velmi dobré navýšit užívání zdravých tuků a především bílkovin. Ty hrají velmi důležitou roli v této dietě. Když omezíme cukry, tak se začnou tvořit ketogenní látky a ty mají celkem skvělou úlohu. Dokáží totiž tlumit pocit hladu, ale ještě navíc zaženou i chutě. A když tyto dvě složky nebudou v našem životě dominantní, poté není divu, že se snadněji redukuje samotná hmotnost. Přirozeně se musí zachovat přísný režim, že cukry budou nahrazeny bílkovinou a tuky.obézní lidé

Stravovací návyky

Celkově všichni máme velice špatné stravovací návyky, na nic není čas a ani se pořádně a zdravě najíst. Není poté divu, že nám začíná pak vévodit nadváha až obezita. Je třeba si tuto skutečnost zavčasu uvědomit a pustit se do boje dříve, než bude pozdě. Pravidelný a vyvážený jídelníček bude prvním úkolem, když se přidá trochu pohybu navíc, poté se vše snadněji zvládne a velká čísla budou mizet nejen z pasu, ale i z celkové hmotnosti. A to se skutečně vyplatí.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz