Vaše osobní odpočinková zóna


Dříve sloužila zahrada výhradně k práci a k pěstování různých plodin a květin. Mnoho lidí v posledních letech bralo svou zahradu spíše jako okrasnou, a moc už nepěstovali. Spolu se zdražováním jídla zase pěstovat začali, ale i tak chtějí mít na zahradě nějaké místo, kde si mohou sednout sami i se svými milými, a užít si pobyt na čerstvém vzduchu za jakéhokoliv počasí.

moderní pergola

Dřevěná pergola Pergoly-trutnov.cz je skvělým řešením pro všechny, kteří chtějí mít na své zahradě nějaký ten odpočinkový koutek sami pro sebe. Pergola má výhodu oproti altánu – dá se připevnit rovnou k fasádě domu, takže na ni můžete chodit přímo z domu a to i když nebude zrovna ideální počasí. Pokud si ji dáte k francouzskému oknu z kuchyně, získáte venkovní kuchyni pro letní akce. Stačí si přidělat nějaké skříňky, gril a můžete vařit venku. Otázkou zůstává, zda si ji sami vyrobíte, nebo si ji koupíte připravenou k montáži.

Pergola se dá v podstatě vyrobit z kovu a nebo ze dřeva. Dřevo je oblíbenější i u novostaveb, protože vypadá lépe, a je to přírodní materiál, který vypadá krásně i po letech. Je důležité ale hlídat, aby bylo dřevo napuštěno látkami, které zabrání tomu, aby se v něm usazovala vlhkost, plísně a houby. Nemáte prostor si pergolu vyrobit? Pak si ji kupte, a vyberte si ideálně firmu, která se výrobou pergol zabývá.

pergola a křesla

Montáž na klíč
Mnoho firem nabízí možnost montáže na klíč. Svoje pergoly většinou dodávají v demontu, a zákazník si ji skládá sám podle návodu. Každému toto řešení ale nevyhovuje, a proto volí možnost objednat si u výrobce montáž na klíč. Ať už se rozhodnete jakkoliv, pergola se stane vaším oblíbeným místem po celý rok. Díky zastřešení pod ní můžete trávit celý rok alespoň chvilku, protože budete v suchu. A když si k ní pořídíte i venkovní rolety nebo nějakou zástěnu, nebude na vás ani foukat. Vyberte si pergolu už dnes, abyste pod ní mohli trávit už toto léto.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz