Kdo může provádět satelitní sledování


Je samozřejmě jasné, že satelitní sledování nemůže provádět každý. Koneckonců se jedná o velký zásah do soukromí dané osoby, nehledě na fakt, že získané informace by byly velmi snadno zneužitelné. Z těchto důvodů je používání této technologie velmi přísně kontrolováno.satelitní snímek Země

Navzdory tomu, co nám ukazují filmy, není získání přístupu k těmto datům až tak jednoduché. Obvykle jsou chráněny proti zneužití tím, že jsou umístěny na zvláštních serverech, nepropojených s internetovou sítí. To znamená, že není možné k nim získat dálkový přístup.

Dále je zde samozřejmě fakt, jak danou osobu sledovat. Satelitní kamery mají sice dostatečně https://www.databazeknih.cz/knihy/oni-i-ony-302965 velkou přesnost a ostrost zaměření, takže není problém zaostřit na tvář některého člověka, ovšem je zde menší problém. Tím je fakt, že pokud se nachází v danou chvíli na druhé straně planety, moc platné nám nebudou. Nehledě na fakt, že daná osoba může jednoduše zajít dovnitř nějaké budovy, nevybavené kamerami, a odejít nepozorovaně jiným východem.

Jednodušší je samozřejmě vyhledávání mobilních telefonů, kde lze zaměřit signál s přesností na několik desítek metrů. Toho se využívá především při pátrání po ztracených osobách, neboť se věří, že bude mít telefon prakticky neustále u sebe. Bohužel, tyto naděje bývají často liché a k nalezení pomocí zaměření telefonu dochází skutečně jen málokdy.

Jak již však bylo řečeno, k těmto datům má přístup pouze pověřený personál, a to navíc pouze na žádost příslušných orgánů. A ty ji mohou podat pouze v zákonem stanovených případech. Tím jsou informace o nás chráněny proti zneužití. Nemusíme se tedy bát reality „Velkého Bratra“, neboť to v nejbližší době rozhodně nehrozí.servery, kde se shromažďují satelitní data

Pokud se podíváme na některý špionážní film, musíme si vždy uvědomit, že se jedná jen a pouze o fikci, a realita je často mnohem méně vzrušující. Proto nemusíte mít strach z hackerů nabourávajících pouliční bezpečnostní kamery či dokonce satelity. Věřte, že ani ony nejsou sledovány neustále, a že je zde dostatek prvků, zajišťujících jejich bezpečnost. A to je jen dobře.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz