Jak si chystat každé jídlo na den

Je hned několik způsobů, jak si můžete chystat vaše denní jídla tak, abyste měli nejen snídaně, obědy a večeře připravené či nachystané, ale také svačiny, které zaplní mezery mezi jednotlivými jídly. Ideální je přidat ještě nějaké doplňky stravy, které vám pomohou v hubnutí či udržení si štíhlé postavy, která byla pracně vydobyta v posilovně – například lida daidaihua, což je čínský doplněk stravy podporující zdravé a snadné hubnutí.zdravá snídaně u knihy s kávou.jpg

Existuje hned několik způsobů, začneme od nejpracnějšího a nejsložitějšího.

  1. Nakupte si zásoby na týden a poté si každý den vařte či připravujte jídla tak, jak přijdou

Ideální pro ty, kteří pracují z domova či jsou doma a nikde necestují ani nemusejí nic dělat. Hlavní je rozložit si pěkně den tak, abyste měli minimálně hodinku na přípravu a snězení pokrmu. To znamená, že si třeba nasekáte zeleninu, naložíte maso či tofu nebo oškrábete brambory večer předtím nebo určitý časový úsek dne tak, abyste to třeba stíhali v průběhu.

  1. Nakoupíte si zásoby na týden a připravíte si krabičky na každý den

Ideální pro ty, kteří pracují, cestují a chtějí mít zdravé jídlo vždycky po ruce a mají to všechno kde skladovat. Udělejte si v neděli čas a vyvařujte. Čas, který takhle strávíte v neděli, ušetříte zase v celém týdnu – jednoduše si akorát vezmete krabičku, sníte nebo to ohřejete a máte to. Nic složitého, chce to jen trošku plánování a představivosti.
vaječný sendvič s rajčátky a posypaný kořením.jpg

  1. Zlatá střední cesta

Nakupujete v určitých intervalech tak, jak vám to vyhovuje, vyvařovat tedy budete třeba jeden den ze dvou či ze tří, protože se váš rozvrh neustále mění. Je to ideální pro ty, kteří jsou střídavě doma i v práci. Vím, že v pondělí jsme doma? Proč bych tedy vyvařoval? Ale v úterý pracuju třeba na cestě? Tak si udělám obědy dopředu jen na úterý, dám si něco, co jde jíst i za studena a je to pořád dobré a mám to.

A takhle jednoduše to můžete zkusit. A opět říkáme, stačí jenom trocha představivosti a výsledky se dostaví.

Autor příspěvku: marienbad-thc.cz